top of page
 • Ters yazmam gerekir mi?
  Hayır! Normal yazarsınız ve kamera görüntüsü tersine çevrilir, böylece izleyicileriniz yazılanları düz görür.
 • Yazıyı parlatan şey nedir?
  Lightboard camı, demiri azaltılmış, ultra geçirgen bir camdır. Bu cama uygulanan "toplam iç yansıma" denen bir teknikle aydınlatılır. Cama yazı yazarken, ışık saçarak onları aydınlatır. Tabii kullandığınız ışık gücü, rengi ve kalem kalitesi neon renk kalitesini belirler.
 • Lightboard kullanmak için hangi öğeler gereklidir?
  En azından; lightboard, video kamera ve lightboard kalemleri gereklidir. Standart bir kullanım için mikrofon ve fon perdesi kullanılması önerilir. Sunucunun açıkça görülebilmesi için yeterli aydınlatmaya ihtiyacı olacaktır. Bunun için entegre stüdyo aydınlatmalı lightboard seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Kayıtları düzenlemek için temel bir video düzenleme yazılımı önerilir, tabii Lightboard TR’nin yeni nesil kontrol kabinini kullanmıyorsanız…
 • Ne tür kalemler kullanmalıyım?
  En parlak ışıltıyı elde etmek için neon renk içeren kuru mürekkepli cam kalemleri kullanmalısınız.
 • Görüntü nasıl tersine çevrilir?
  1. Aynalama özelliği olan bir video dönüştürücü/ işleyici kullanın. Bu cihaz, bir video akış sinyalini gerçek zamanlı olarak aynalama yapabilir. Girişler ve çıkışlar, istenildiği gibi herhangi bir SDI ve HDMI kombinasyonu olabilir. 2. Çoğu video düzenleme programı, kayıt tamamlandıktan sonra video görüntüyü tersine çevirebilir. Camtasia, Adobe Premiere ve Apple Final Cut Pro bu özelliğe sahip olan uyluamalardan bazılarıdır. Görüntüyü gerçek zamanlı olarak çevirebilen programlar da vardır: Open Broadcaster Software, Wireframe veya iGlasses uygulaması (yalnızca Mac). Tabii bütün bunlar size ekstradan post-prodüksiyon eforu ve zamanı gerektirecektir. Lightboard Kontrol Kabini ile tüm özellikleri gerçek zamanlı kullanabilirsiniz. 3. Kameranın önüne 45 derecelik açıyla bir ayna yerleştirin. Netlik için ön yüzey tipi bir ayna kullandığınızdan emin olun. Tipik kullanıcılar kamerayı ve camı stüdyonun uzak duvarındaki bir rafa monte eder, böylece hizalama iyi ayarlanır / korunur ve titreşim sorunu olmaz. Bu başka bir çaredir. 4. Kayıt sırasında görüntüyü yansıtmak için yerleşik ayna görüntüsü seçeneğine sahip olan OBS gibi bir video prodüksiyon programı kullanarak bir bilgisayarda video akışını canlı olarak yakalayın. 5. Bazı kameralarda, tersine çevrilmiş bir görüntüyü kaydetmek veya yayınlamak için yerleşik bir ters tarama özelliği vardır. Bu özelliğe sahip kameralar ile aynalanmış görüntüyü kayıt alabilir ya da yansıtabilirsiniz
 • Hangi kamerayı kullanmalıyım?
  En azından manuel pozlama yapabileceğiniz, video çekebilen bir kameraya sahip olmalısınız. İstediğiniz diğer özellik ve özelliklere bağlı olarak birçok seçenek ve geniş bir fiyat yelpazesi bulunmaktadır. Bu konuda yardım isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Camı nasıl temizlerim?
  Lightboard TR Temizleme Kiti ile ıslattığınız mavi yüzey ile camın üzerindeki yazıları silin. Kalan artıkları yeşil olan kuru yüzey temizleyiniz. Genel temizlik için Lightboard TR Temizleme Solüsyonu ve mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Camsil gibi cam temizleyicileri tavsiye etmiyoruz.
 • Dijital görüntüler eklemek mümkün mü?
  Evet, dijital görüntüler, yeni nesil kabinimizle gerçek zamanlı olarak video kamera akışıyla birleştirilebilir. Kompozit görüntüyü görmek için kameranızın altına bir TV veya monitör gerekiyor.
 • Bir lightboard canlı yayınlarda kullanılabilir mi?
  Evet! Lightboard TR Kontrol Kabini, gelen video kamera akışının ters çevirilmesi ve bu görüntü ile sunumunuzun görüntüsünü birleştirerek, herhangi bir video konferans ya da yayın uygulaması ile komposit görüntünüzü canlı olarak paylaşmanıza olanak tanır.
 • Garanti sunuyor musunuz?
  Evet! Lightboard ve Kontrol Kabinlerimiz 2 yıl garantilidir.
bottom of page